Vyhledávání


Aktuality

Soutěž o cenu Inženýrské akademie ČR za rok 2014 - POSUN TERMÍNU PODÁNÍ PŘIHLÁŠKY

9.7.2014

Inženýrská akademie ČR, o.s.
vyhlašuje soutěž o
Cenu Inženýrské akademie České republiky
za rok 2014
  • Cena je dotována částkou 50.000 Kč a bude udělena v kategorii za vynikající realizovaný technický projekt
  • Návrhy na udělení Ceny IA ČR mohou předkládat právnické a fyzické osoby ČR
  • Informace a návrhový list získají zájemci na sekretariátu IA ČR: Národní třída 3, 110 00 Praha1 nebo na www.eacr.cz
  • Návrh na udělení Ceny IA ČR je nutno doručit nejpozději do 31. července 2014 (datum posunut z 16. července 2014) (datum poštovního razítka) na adresu sekretariátu IA ČR.
 Prof. Ing. Miroslav Václavík, CSc
prezident Inženýrské akademie České republiky, o.s.

Návrhový list najdete  zde

                                            

Partneři Ceny Inženýrské akademie: Nadace Preciosa, MM Průmyslové spektrum, Metrostav, a.s.

Mediálním partnerem Ceny Inženýrské akademie je Technický týdeník
 

více zde

1. pracovní konference Akademického konzorcia Inženýrské akademie ČR a České lékařské akademie - Praha 25.6.2014

2.7.2014

 

Konference měla prokázat význam a praktické dopady horizontálního oborového propojení v našem případě lékařských a inženýrských věd. Konferenci pořádalo Akademické konsorcium tvořené IA ČR a Českou lékařskou akademií.
Cílem konsorcia je úzké propojení lékařských a technických věd a praktického dopadu společného výzkumu na zlepšení života v naší společnosti, což je kromě jiného i jednou ze 6 priorit českého výzkumu, schválených vládou – obě akademie jsou nezávislými výběrovými sdruženími předních expertů daných oborů, vytvářené a pracující obdobně jako příbuzné zahraniční akademie a jejich mezinárodní sdružení. Obě české akademie byly přijaty do těchto sdružení, zaujímají v nich významné postavení a aktivně se podílejí na jejich činnosti.
Stručná informace o obou akademiích, program konference a abstrakty jednotlivých přednášek je v konferenční brožuře, kterou si můžete otevřít zde.

 

více zde

Inženýrská akademie ČR na veletrhu ForIndustry 2014

1.5.2014

Inženýrská akademie České republiky se ve spolupráci s partnerem sítě Enterprise Europe Network Technologickým centrem Akademie věd České republiky zúčastnila veletrhu ForIndustry a to již tradičně jako odborný garant veletrhu.

více zde

Pozvánka na seminář Technologického centra Akademie věd ČR a Inženýrské akademie ČR 16.4.2014

12.4.2014

Zveme Vás na seminář pořádaný Technologickým centrem Akademie věd ČR a Inženýrskou akademií ČR 16.4.2014 od 14:00 na výstavišti PVA v Praze-Letňench

Podrobnosti o možnosti on-line registrace a získání čestné vstupenky na veletrh FOR INDUSTRY zdarma včetně programu semináře najdete zde.

více zde

Pozvánka na seminář centra CEITEC v Brně - 15. dubna 2014

9.4.2014

Program odborného semináře, který se uskuteční dne 15. dubna 2014 v posluchárně P6 Fakulty strojního inženýrství  VUT v Brně, Technická 2 od 14.00 hod v rámci činnosti centra vědecké excelence v oblasti věd o živé přírodě a pokročilých materiálech a technologiích CEITEC  ve spolupráci se sekcí materiálového inženýrství a technologie Inženýrské akademie české republiky:

14.00 – 16.00 Prof. Masamichi Yoshimura (Toyota Technological Institute, Nagoya, Japan): Structural Control of Graphite-Capped Vertically Alligned MWCNT Arrays  

16.00 – 18.00 Prof. Guang-Ling Song (ORNL National LAb. USA): Corrosion and Prevention of Mg Alloys

18.00 – 20.00 Prof. Sergey Krasikov (Ural Branch of the Russian Academy of Sciences): Peculiarities of the Phase Formation at Separate and Joint Metallothermic Reduction of Ti, Zr, Ni and Mo from Oxides 

(pozn. Webeditora – Názvy přednášek byly převzaty z abstraktů dodaných autory)

více zde

archiv aktualit