Vyhledávání


 

Inženýrská akademie České republiky, z. s.

sdružuje členy, jejichž společným zájmem je podpora a rozvíjení technických disciplín, technického rozvoje, technického vzdělávání a výzkumu, vývoje a inovací v těchto oblastech s cílem uspokojovat technické, ekonomické, sociální, environmentální a kulturní potřeby společnosti.
Hlavní činností IA ČR je výzkum a vývoj v oblasti techniky, technologií, inovací, technického vzdělávání a mezinárodní spolupráce, a to při respektování pravidel rámce společenství Evropské unie.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 
Změna kontaktních údajů
 K 1. 5. 2024 došlo k zániku emailových adres iacr@kav.cas.cz a hayer@kav.cas.cz.

Aktuální e-mailové adresy jsou:
 
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
 

 

Aktuality

 

České vědkyně a vědci se podíleli na přípravě dokumentů k umělé inteligence pro Evropskou komisi

11.9.2024

Inženýrská akademie ČR byla zastoupena na workshopech organizovaných SAPEA (Sicence Advice for Policy by European Academies), což je součást mechanismu Evropské komise pro vědecké konzultace (European Commission´s Scientific Advice Mechanism).

 

více zde

Konference Přínos metalografie pro řešení výrobních problémů

5.9.2024

Inženýrská akademie České republiky spolupořádá tradiční již 16. konferenci "Přínos metalografie pro řešení výrobních problémů“. Uskuteční se 3. až 5. 9. 2024 v Mariánských Lázních. Je zaměřena na řešení provozních a výrobních problémů strojních dílů a konstrukcí, nové metody a postupy v materiálografii a využití IA při interpretaci obrazových informací získaných pomocí mikroskopie. S konferencí je spojena prezentace výrobců a prodejců zařízení pro metalografii. Podrobnější informace a možnost přihlášení lze nalézt na https://metalografie.vzup.cz.

více zde

Změna kontaktních údajů

14.5.2024

Změna kontaktních údajů
 
K 1. 5. 2024 došlo k zániku emailových adres iacr@kav.cas.cz a hayer@kav.cas.cz.

Aktuální e-mailové adresy jsou:
 
Děkujeme za pochopení.

 

více zde

Zprávy z jaderné energetiky

13.5.2024

19 – 24  Zprávy z jaderné energetiky a další informace

více zde

archiv aktualit